Sołectwo Truskolasy

Gmina Wręczyca Wielka

Powiat Kłobucki

Województwo śląskie

Prawdziwe boisko w Truskolasach

Premier Mateusz Morawiecki wraz z sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukaszem Schreiberem oraz wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem i wicewojewodą Robertem Magdziarzem odwiedził Truskolasy w powiecie kłobuckim, skąd pochodzi piłkarz Jakub Błaszczykowski.

Podczas spotkania zapowiedziano, że przy szkole w Truskolasach powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią. Koszt tej inwestycji to ok. 1,8-2 milionów zł, z czego milion pochodzić będzie z rezerwy ogólnej Prezesa Rady Ministrów.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił wagę systemu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży w Polsce. – Chcemy wprowadzić kreatywne rozwiązania, które będą polegały nie tylko na kopiowaniu najlepszych rozwiązań, ale też będą naszym nowatorskim podejściem do futbolu – zaznaczył. Podkreślił też, jak ważne jest dbanie o zrównoważony rozwój obszarów wiejskich i inwestycje w profesjonalną infrastrukturę sportową. – W różnych polskich gminach i powiatach chcemy szerzej rozwinąć ten program sportowy – zadeklarował szef rządu.

Zadowolenia z tego, że w Truskolasach powstanie prawdziwe boisko nie krył były kapitan reprezentacji Polski Jakub Błaszczykowski, dla którego granie w piłkę nożną w rodzinnym mieście było pierwszym krokiem do kariery. Jak podkreślał, istotne w sporcie jest to, że kształtuje on charakter, co pomaga radzić sobie w życiu z różnymi problemami. /ŚlUW/


Źródło: WreczycaWielka.pl