Sołectwo Truskolasy

Gmina Wręczyca Wielka

Powiat Kłobucki

Województwo śląskie

Policjanci u przedszkolaków

Dzielnicowi z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej dbają o bezpieczeństwo najmłodszych w czasie ferii zimowych. Policjanci „pierwszego kontaktu” przekazywali przedszkolakom kamizelki oraz elementy odblaskowe, które zwiększają bezpieczeństwo maluchów w ruch drogowym. Inicjatywa mundurowych była możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy z lokalnym ośrodkiem pomocy społecznej.

Policjanci „pierwszego kontaktu” z wręczyckiego komisariatu współpracują z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wręczycy Wielkiej w wielu przedsięwzięciach mających na celu poprawę życia mieszkańców. Tym razem efektem tej współpracy był zakup i przekazanie elementów odblaskowych dla przedszkolaków z Gminy Wręczyca Wielka.

Policjanci odwiedzili najmłodszych w Truskolasach, Hutce, Klulejach, Bieżeniu i w Grodzisku. W każdej placówce mundurowi prowadzili profilaktyczne pogadanki i prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Szczególną uwagę stróże prawa zwracali na bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym. Przedszkolaki przypomniały sobie co znaczy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, które mogą uratować życie. Wszystkie dzieci wiedzą już, że WIDOCZNY=BEZPIECZNY. Na zakończenie każdy maluch otrzymał element odblaskowy lub kamizelkę. /KPP w Kłobucku/


Źródło: WreczycaWielka.pl