Sołectwo Truskolasy

Gmina Wręczyca Wielka

Powiat Kłobucki

Województwo śląskie

Bezpieczna droga do szkoły w Truskolasach

Kłobuccy mundurowi zajmujący się profilaktyką mają ręce pełne pracy. Wszystko po to, aby powrót do szkoły był bezpieczny. W minionym tygodniu policjanci odwiedzili dzieci szkół podstawowych i przedszkoli z całego powiatu, przypominając podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na spotkania z rodzicami oraz na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariuszy z „drogówki”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

Podczas wizyty w Szkole Podstawowej w Truskolasach, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, młodszy aspirant Aleksandra Śledziona przypomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze oraz ostrzegała przed nieznajomymi. Po spotkaniu najmłodsi wiedzą także jak się zachować w sytuacji zagrożenia, na przykład, kiedy zaatakuje je agresywny pies lub w jaki sposób skutecznie wezwać pomoc. /KPP w Kłobucku/


Źródło: WreczycaWielka.pl